مسیر معامله‌گر دلارساز فارکس

نمونه ترید با سیستم فارکس ویکتوری زون | لطفا با دیدن جذابیت اعداد، احساسی تصمیم نگیرید؛ موفقیت در فارکس ساده نیست.

تمام تریدها با حساب ۵۰۰۰ دلاری توسط مسعود معینی انجام شده است

نقشه راه یادگیری عمقی فارکس در ویکتوری زون چیست؟

در دوره یادگیری عمقی فارکس، رسیدن به مقصد موفقیت، ۱۳ ایستگاه دانش و مهارت دارد که ترکیب درست و کامل این ۱۳ ایستگاه با هم، نتیجه مطلوب و مورد نظر شما و ما را خواهد داشت.

آموزش فارکس از جمله دوره‏‌های پررونق سال‏‌های اخیر است که به دلیل درآمد بالای دلاریِ این حرفه، متقاضیان بسیار زیادی دارد. فارکس، بزرگ‏‌ترین بازار مالی دنیا است که در آن به معامله نرخ برابری ارزهای کشورهای مختلف در برابر هم که ثانیه به ثانیه در نوسان است می‏‌پردازیم. در این بازار جهانیِ تبادل ارز، تمامی بانک‌‏ها، موسسات مالی بزرگ، شرکت‏‌های چندملیتی، تاجران، شرکت‏‌های سرمایه‌‏گذاری، سفته‏‌بازها و اشخاص حقیقی، ارزهای مختلفی همچون دلار امریکا، یورو، پوند، ین و غیره را تِرید (معامله) می‏‌کنند.

بازار فارکس، مکان فیزیکی خاصی ندارد و بیشترین گردش مالی دنیا و بیشترین تعداد تریدر (معامله‌گر) را دارد. بازار فارکس، ۵ روز هفته و ۲۴ ساعته باز و هر روزه فرصت‌های بی‌نظیر درآمد دلاری در آن مهیاست. شما به راحتی می‌‏توانید با افتتاح حساب در یک کارگزار (Broker) و با داشتن یک نرم‏‌افزار معاملاتی (مانند متاتریدر)، عضوی از بازار فارکس شوید و در هر ساعتی از شبانه‌‏روز روی ارز کشورها، نرخ طلا، نفت، رمز ارزها و سهام کمپانی‏‌های بزرگ دنیا معامله و کسب سود دلاری کنید.

 • اگر به استقلال کاری و مالی فکر می‏‌کنید و قصد دارید که بدون محدودیت زمانی و مکانی، از هر جای دنیا و در هر ساعتی از شبانه‏‌روز با یک لپ‏‌تاپ متصل به اینترنت معامله کنید، بی‏‌تردید فارکس یکی از ضرورت‏‌های شما محسوب می‏‌شود.
 • اگر صدای درون شما، توانایی‏‌ها و درآمدتان را بالاتر از امروز متصور است، فارکس می‏‌تواند یک انتخاب جدی و جذاب برای آینده حرفه‏‌ای و استقلال مالی شما باشد.
 • اگر عاشق یک کسب و کار بین‏‌المللی، فردی، با جایگاه اجتماعی بالا و با درآمد دلاری هستید که هیجان و تکاپو از ستون‏‌های اصلی حرفه شما باشد، قطعا فارکس، یکی از دو انتخاب بالای لیست شماست. (موفقیت در فارکس ساده نیست، اما کاملا ممکن است)
 • اگر ترجیح شما برای کار و درآمد، حرفه‏‌ای است که نَه دغدغه تورم و افزایش نرخ دلار، نه گرمای تابستان،‌ نه سرمای زمستان، نه هراس کووید ۱۹، نه ترافیک، نه روندهای ملال‏‌آور ادارات و سازمان‏‌ها، نه بدقولی و کم‏‌کاری دیگران و صدها نه دیگر است، شاید مثل خانواده بزرگ و حرفه‌ای ما ویکتوری زونی‏‌ها، بهترین و جذاب‌ترین انتخاب شما فارکس باشد.

وقتی فارکس بزرگ‌‏ترین بازار مالی دنیا با بالاترین گردش مالی روزانه است، وقتی بزرگ‌‏ترین بنگاه‏‌های اقتصادی دنیا در این بازار هستند، از خودمان بپرسیم چرا به ما تریدرهای خُرد به این راحتی اجازه ورود به این بازار را داده‌‏اند؟! با ارفاق‏‌ترین آمارهای رسمی، اعلام می‏‌کنند که بیش از ۹۵ درصد تریدرهای فارکس، زیان‏‌ده هستند! بیش از ۸۰ درصد تریدرهای فارکس، زیر ۲ سال با ضررهای سنگین و برای همیشه از فارکس خداحافظی می‏‌کنند!

علت چیست؟ زیرا این بازار، همانند همه بازارهای مالی، توسط بازارساز کنترل و دستکاری می‏‌شود. بازارساز، با قدرت و نقدینگی فراتر از تصور ما،‌ با شناخت کامل و دقیقی که به کمک علم اقتصاد رفتاری از نحوه تصمیم‏‌گیری تمام تریدرهای بازار دارد، هر روزه با دام‏‌های احساسی و شناختی بسیار در بازار ظاهر می‏‌شود و بیشتر دانش کتاب‏‌ها و دوره‏‌های فارکس را نقض کرده و برای خود، سود و برای تریدرهای خُرد، زیان می‏‌آورد.

وقتی بیشترین گردش مالی دنیا در بازار فارکس است، برای بازارسازها کاملا منطقی است که برای جهتِ غلط دادن به ذهن سرمایه‌گذاران، کتاب‌ها و دوره‌های بسیار زیادی را به بازار تزریق کنند تا هم از فروش این عناوین کسب سود کنند و هم با این حجم محتوای آموزشی، سناریوهایی برای موفقیت در فارکس به تریدرها القا کنند که در عمل، در اکثر موارد جواب‌گو نبوده و به آمار ۹۵٪ زیان‌ده می‌رسیم.

دوره فارکس ویکتوری زون، توسط یک تریدر و مربی حرفه‏‌ای فارکس، با نهایت ساده‏‌سازی و عملی بودن برای کسانی طراحی شده است که نیازمند موفقیت واقعی در فارکس هستند. این دوره، شبیه آموزش‏‌های رایج فارکس نیست. اگر آموزش‏‌های رایج و موجود در بازار جواب‌گو می‏‌بود، ۹۵ درصد تریدرهای فارکس زیان‏‌ده نمی‏‌بودند. اساس دوره فارکس ویکتوری زون، بر پایه شناخت و نوع ترید کردن بازارساز است. خبر خوش اینکه بازارساز فقط یک راه برای سود کردن در بازار دارد؛ ما آن را کامل و با تمام ظرافت‏‌هایش به شما می‏‌آموزیم. موفقیت ویکتوری زون، با موفقیت شما در بازار فارکس تعریف می‏‌شود.

 • همه درس‏‌های دوره فارکس، به صورت کاملا اختصاصی و صرفا برای دوستان ویکتوری زونی تولید شده‏‌اند.
 • در مسیر یادگیری بخش‏‌های مختلف مهارت فارکس، با مثال‏‌های بازار واقعی و حل تمرین‏‏‌های زیاد، درس‏‌ها را بهتر درک می‏‌کنید.
 • مهم‏‌ترین مزیت آموزش آنلاین، این است که شما در راحت‌ترین و بهترین سبک و سرعت یادگیری، این امکان را دارید که در هر ساعت از شبانه‌‏روز، با هر سرعت یادگیری، با هر میزان مشغله و به هر تعداد بار که تمایل داشته باشید، ویدئوها را تماشا و تمرین کنید.
 • فرایند آموزشی در درس‏‌های ویکتوری زون به شکلی طراحی شده که شما را گام به گام همراهی کند و درس‏‌ها را یکی پس از دیگری بیاموزید. به طور مثال، دانشجو درس اول را آنلاین (بدون دانلود) تماشا می‏‌کند،‌ تمرین‏‌های درس اول را انجام می‏‌دهد و پس از اطمینانِ ویکتوری زون از اینکه درس اول را کامل آموخته، درس دوم برای او باز می‏‌شود.
 • برای اطمینان تیم ویکتوری زون از عمق یادگیری شما و اینکه تا چه حد آموخته‏‌های فارکس ویکتوری زون را به کار می‏‌گیرید، هر دانشجو در سفر تریدر حرفه‏‌ای شدن، حدود ۴۰۰ تمرین و ۵۵ ترید انجام می‏‌دهد. تمرین‏‌ها، توسط دو نفر (یکی از کارشناسان تیم و همچنین سرپرست ویکتوری زون، مسعود معینی) تحلیل شده و به دانشجو، بازخورد لازم منطبق با شخصیت تریدری او داده می‏‌شود (معمولا در قالب ویدئوی جامع تحلیلی روی تمرینات هر ایستگاه).
 • با در نظر گرفتن کیفیت محتوا، درصد موفقیت سیستم فارکس ویکتوری زون و نیز زیرساخت‏‌های آموزش آنلاین آکادمی، دوره فارکس ویکتوری زون پرسودترین و متفاوت‏‌ترین دوره آموزش فارکس در فضای دیجیتال و فیزیکی ایران محسوب می‏‌شود.
 • ویکتوری زون با اطمینان از کیفیت و کارایی آموزش‏‌هایش، مدعی است که نتیجه این آموزش‏‌ها می‏‌تواند از طریق افزایش دانش، مهارت و تغییر نگرش، توانایی شما را در کسب درآمد دلاری افزایش داده و مسیر پیشرفت شما در فارکس را تسریع و تسهیل کند. سهم ما، انتقال تمام دانش مورد نیاز شما برای موفقیت در فارکس است و سهم شما، تبدیل این دانش به مهارت و تجربه. باور ویکتوری زون این است که شما باید با ما،‌ تریدر حرفه‏‌ای فارکس شوید.

پاسخ بعضی از سوالات رایج شما

موفقیت در فارکس، درجه‏‌های متفاوتی در بین افراد مختلف دارد. ۳ درصد افزایش موجودی حساب در هفته می‌تواند برای یک تریدر، اوج موفقیت باشد درحالیکه ۱۰۰ درصد افزایش موجودی حساب در هفته برای تریدر دیگری، اوج موفقیت نباشد. فارکس، تنها تخصص و حرفه تمام وقت ماست. بنابراین، در دوره فارکس ویکتوری زون، به شما آموزش می‏‌دهیم که با دقت بالای ۸۰ درصد، بیشترین سود دلاری ممکن در بازار را به صورت روزانه بگیرید.

چون در ویکتوری زون می‏‌دانیم و به شما هم می‌آموزیم که بازارساز، بر اساس شناخت کامل و دقیقی که از ذات انسانی تریدرها و نحوه تصمیم‏‌گیری آنها دارد، بازار را چگونه طرح‏‌ریزی کرده است. صبر می‏‌کنیم که بازارساز دام‏‌های خود را در مسیر تریدرها پهن کند، بعد از اینکه هر دو دست او رو شد، در بالاترین و پایین‏‌ترین نقاط روز، همراه با بازارساز و در خلاف جهت تریدرهای خُرد وارد بازار می‌شویم و با کم‌ترین ریسک و در کم‌ترین زمان، بیشترین سود دلاری ممکن را از بازار می‏‌گیریم. خبر خوش اینکه دلارسازی در فارکس، فقط یک فرمول دارد و ما آن را به شما می‏ آموزیم.

با در نظر گرفتن کیفیت محتوا، درصد موفقیت سیستم فارکس ویکتوری زون و نیز زیرساخت‏‌های آموزش آنلاین ما، دوره فارکس ویکتوری زون پرسودترین و متفاوت‏‌ترین دوره آموزش فارکس در فضای دیجیتال و فیزیکی ایران محسوب می‌شود.

اساس کار ما، «یادگیری» شماست، نه «آموزش». در یادگیری، باید تفاوت‌های فردی تک‌تک یادگیرنده‌ها لحاظ شده باشد و عملا دوره‌ای که مخاطب خود را دقیق نشناسد، نخواهد توانست به دانشجو در پیدا کردن سبک انحصاری او کمک کند. هر کسی بر اساس نظام روانی خود و خانواده‌اش، نظام ارزشی خانواده و جامعه‌ای که در آن بزرگ شده، نوع نگرش، ترس‌ها، انتظارات و صدها متغیر دیگر، متفاوت از بقیه است و باید این تفاوت در ساختار یادگیری دیده شود تا نتیجه ثمربخش باشد.

با توجه به جنس فارکس که متفاوت از تمام حرفه‏‌هاست و اینکه بیشترین گردش مالی دنیا در فارکس انجام می‌شود،‌ اگر درست انجام نشود، شاید بتوان گفت پرضررترین حرفه دنیا و اگر درست انجام شود، پرسودترین حرفه دنیاست. تا آنجاکه می‏‌شود با فارکس، یک‌ساله بازنشسته مالی شد و به‌خاطر پول کار نکرد. پس از یادگیری مهارت معامله‌گری و صرف زمان معقول برای کسب تجربه و افزایش مهارت، افزایش ۳ تا ۱۰ درصدی سرمایه در روز، یک روند کاملا طبیعی است.

این تصور غلطه که برای فارکس لازمه چند صد میلیون یا چند میلیارد تومان سرمایه گذاشت! پس از تریدر واقعی شدن، با این روش، با ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار سرمایه اولیه، میشود معاملات ارزشمندی در روز گرفت و با درصدی از سودهای عالیِ کسب شده (۳ تا ۱۰ درصد روزانه برای یک تریدر حرفه‌ای)، سرمایه و حجم معاملات و سود را افزایش داد. برای کسب اطلاعات کامل در این زمینه، می‌توانید دوره رایگان فارکس را دانلود کنید. در فارکس، با ۱۰ دلار هم امکان افتتاح حساب هست ولی با نگاه منطقی که سود، تابعی از حجم و مدیریت سرمایه است، برای شروع کارِ حرفه‌ای حداقل ۱۰۰۰ دلار به عنوان سرمایه اولیه، حجم ترید ۰.۱ و اهرم معاملاتی ۱:۲۵، پیشنهاد ویکتوری زون است. 

از آنجایی‌که سرعت و کیفیت یادگیری انسان‌ها با هم متفاوت است، حداقل ۲۴ ماه (۶ ماه یادگیری مطالب آموزشی دوره و انجام تمرینات + ۱۸ ماه تمرین مستمر پس از دوره) پیشنهاد می‌شود. به اعتقاد ما، سودهای بزرگ فارکس، برای کسانی است که (حداقل چند سال اول) عاشقانه و بی/کم چشم‌داشت خود را وقف این حرفه می‌کنند. عاشق فارکس بودن با عاشق دلار بودن، دو دنیای متفاوت هستند.

بله. مزیت شما نسبت به دانشجویانی که دانش و تجربه قبلی فارکس دارند در این است که مغز شما با داده‌های اضافی و بی/کم کاربرد، سیستم‌های تریدینگ شکست‌ خورده و تجارب شکست‌‏های متوالی پر نشده است و از ابتدا، فارکس را به تنها روش صحیح آن، یعنی ترید به مدل بازارساز می‌‌‏آموزید. توصیه می‌شود قبل از ورود به دوره اصلی فارکس ویکتوری زون، حتما دوره رایگان آموزش مقدمات فارکس را که در بخش فروشگاه قابل دانلود است، چندین مرتبه با دقت و کیفیت تماشا کنید تا با آمادگی لازم در دوره اصلی حضور پیدا کنید.

تقریبا هیچی. دانستن زبان انگلیسی در دنیای امروز، یک «باید»ه اما در مسیر تریدر فارکس شدن، اثر مشخصی ندارد. شما فقط لازم است در یکی از سایت‌های خبری فارکس مثل www.forexfactory.com و یا بخش ابزارهای فارکس، حواستون به زمان خبر قرمز و نارنجی باشد که در زمان خبر، گرفتار دامِ بازارساز نشوید؛ پس، زمان خبر مهم است. خبر، ابزاری‌ست در دست بازارساز برای انجام مقاصدش.

 خیر. موفقیت در فارکس، نیاز به عاشقانه خواستن و عاشقانه تلاش کردن دارد. در ویکتوری زون،‌ معتقدیم فارکس یک بازی است که کمترین پاداش این بازی برای بازیگر شیفته‌، پر تلاش و با ذکاوتش، سود دلاری است.

دانش فارکس را بله ولی فارکس فراتر از دانش است، ترکیب صحیح دانش و اجراست. موفقیت در فارکس دو بخش دارد:

بخش اول: سیستم تریدینگ کامل و سودآور (برای موفقیت، باید با تمام ظرافت‌های بازار آشنا بود) 

بخش دوم: مدیریت فردی تریدر (اشکال اکثر دانشجوهایی که از دوره‌ای به دوره‌ی دیگر و از استادی به استاد دیگر در حال جابجایی هستند)

همه ما در ویکتوری زون،‌ با یک سیستم ترید می‌کنیم اما بسته به روانشناسی فردی‌مان، نتایج متفاوتی از بازار می‌گیریم. ترس‌های‌مان، طمع‏‌های‌مان، نگرش‌مان، تجارب قبلی‌مان، نیازهای‌مان و کلی “مان‏”های  دیگرمان با هم متفاوت است،‌ پس نتایج‌مان هم متفاوت خواهد بود.

در ویکتوری زون، شما با پر کردن پرسشنامه تریدر و ارتباط ما با شما پس از تمرین‏‌های هر بخش، مطالبی از ما دریافت می‏‌کنید که متناسب با روانشناسی فردی شماست تا بتوانید بهترینِ خودتان را در تریدینگ خلق کنید. در پایان، سبک تریدینگ شما، لوگو و برندینگ شخصی شماست و موفقیت شما، موجب شادی و افتخار ماست.

ویکتوری زون در این جایگاه نیست تا نسبت به ماندن/ترک شغل فعلی شما تصمیمی بگیرد. فقط به ذکر همین نکته بسنده می‏‌کنیم که فارکس، حرفه تمام وقت و تنها منبع درآمد ماست.

پیشنهاد به جوان‌ترها یا آن‌هایی که آنی و احساسی تصمیم ‌می‌گیرند: از آنجایی‌که اتفاقات خوب، یک‌شبه رخ نمی‌دهند،‌ فارکس را از دوز کم به زندگی‌تان وارد کنید (۱ تا ۲ ساعت در روز) و به مرور (شاید ۶ ماه بعد،‌ شاید ۳ سال بعد و شاید هم هیچ‌وقت)، بعد از دیدن نشانه‌های موفقیت روی حساب واقعی (حداقل ۳ ماه مستمر)، خودش جایگاه و اندازه‌اش را در زندگی‌تان تعیین می‌کند. فارکس، هنر درست تصمیم‌گرفتن است. سودهای اصلی یک تریدر معمولا بین چند دقیقه تا نهایتا دو ساعت به‌دست می‌آیند؛ پس قرار نیست زمان زیادی با بازار همراه باشید.

خیر. باور ما در ویکتوری زون این است که خود شما می‌توانید تریدر فارکس باشید و هر روز، از هر جای دنیا درآمد دلاری داشته باشید. هدف ما این است که شما تریدر حرفه‌ای و مستقل شوید و جز خودتان، به هیچ منبع دیگری وابسته نباشید. 

بیرون ز تو نیست هرچه در عالم هست     در خود بطلب هرآنچه خواهی که تویی

خیر. اما ۱۰۰٪ به دانشجوهایمان متعهدیم که تمام دانش مورد نیاز برای موفقیت در فارکس را به صورت کامل به آنها بیاموزیم و در تمام ۱۳ ایستگاه یادگیری، کنارشان باشیم و جلسه به جلسه آنها را به موفقیت نزدیک‏‌تر کنیم. زمانی که تلاش واقعی و خودکنترلی دانشجو نباشد، تضمین از پوچ ترین و خائنانه‌ترین کلمات زبان خواهد بود.